Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że Oddział Kliniczny Neurochirurgii z Pododdziałem Traumatologii Narządu Ruchu Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie, przy ulicy Żwirki i Wigury 63A w Warszawie, rozpoczął swoją działalność.

Zakres wykonywanych świadczeń:

Neurochirurgia

• Diagnostyka i leczenie wodogłowia i torbieli mózgu.
  • Leczenie bezpośrednich i odległych następstw urazów czaszkowo-mózgowych.
  • Leczenie wad wrodzonych ośrodkowego układu nerwowego i kręgosłupa.
  • Guzów mózgu, rdzenia kręgowego oraz wybranych guzów czaszki i kręgosłupa.

Traumatologia Narządu Ruchu

• Leczenie zachowawcze i operacyjne złamań z wykorzystaniem najnowszych technik osteosyntezy śródszpikowej, płyt blokowanych, stabilizatorów zewnętrznych.
  • Artroskopia stawu kolanowego.
  • Operacje zespołów uciskowych nerwów obwodowych (np. zespół cieśni kanału nadgarstka).
  • Usunięcia guzów łagodnych narządu ruchu (gangliony, wyrośla chrzęstno-kostne).

Pacjentów z urazami głowy, złamaniami, zwichnięciami oraz innymi urazami narządu ruchu zapraszamy na SOR. Decyzję o tym, czy dana sytuacja kliniczna jest stanem kwalifikującym do przyjęcia do Oddziału, podejmuje każdorazowo Lekarz Dyżurny Oddziału.

Aktualnie Oddział Kliniczny Neurochirurgii z Pododdziałem Traumatologii Narządu Ruchu nie posiada umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na wykonywanie świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych w trybie ambulatoryjnym. Jednak pacjenci leczeni w Oddziale objęci zostają opieką ambulatoryjną w ramach SPDSK w Warszawie.

Dane kontaktowe:
Oddział Kliniczny Neurochirurgii z Pododdziałem Traumatologii Narządu Ruchu