PRACOWNIA AUTOIMMUNOLOGII

w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej i Immunologii Klinicznej Wieku Rozwojowego

Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie

02-091  Warszawa , ul. Żwirki i Wigury 63A,

informuje o możliwości wykonywania u dzieci i dorosłych

BADAŃ  W KIERUNKU  WYKRYCIA:

1. PRZECIWCIAŁ PRZECIWNEURONALNYCH:

• Przeciwciała przeciw receptorom: NMDA, AMPA1, AMPA2,  GABAR B1/B2 oraz białkom związanym z VGKC (LGI1, CASPR2)
    • Przeciwciała przeciw dekarboksylazie kwasu glutaminowego - GAD65
    • Przeciwciała przeciw antygenom móżdżku

Metoda: Immunofluorescencja pośrednia (IIF)

Materiał: surowica; płyn mózgowo-rdzeniowy

UWAGA !  W płynie mózgowo-rdzeniowym (PMR) istnieje możliwość wykonania oznaczenia wyłącznie przeciwciał przeciw receptorom:  NMDA, AMPA1, AMPA2, GABAR B1/B2 oraz białkom związanym z VGKC (LGI1, CASPR2)

2. PRZECIWCIAŁ ONKONEURONALNYCH:

Oznaczanie przeciwciał przeciw 12 antygenom: amfifizyna, CV2, PNMA2 (Ma2/Ta), Ri, Yo, Hu, rekoweryna, SOX1, tytyna, zic4, GAD65 oraz Tr (DNER)

Metoda: Immunoblot

Materiał do badania: surowica, płyn mózgowo-rdzeniowy (PMR)

Czas oczekiwania na wynik - ok. 2 tygodnie, w uzasadnionych klinicznie przypadkach termin ten może zostać zmieniony.

Aktualne ceny wykonania badań w kierunku przeciwciał przeciwneuronalnych i onkoneuronalnych znajdują się w Cenniku usług medycznych.

Zlecenie na oznaczenie przeciwciał przeciwneuronalnych i onkoneuronalnych w płynie mózgowo-rdzeniowym (PMR).

Zlecenie na oznaczenie przeciwciał przeciwneuronalnych i onkoneuronalnych w surowicy.