Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Poradnictwo żywieniowe przeprowadzane jest osobiście w obecności pacjenta i jego opiekuna. Każde przekazywane zalecenia są dostosowywane do aktualnego stanu klinicznego pacjenta, jednostki chorobowej, sposobu leczenia, występujących powikłań i zaburzeń towarzyszących zarówno chorobie podstawowej jak i sposobowi jej leczenia.

 W skład poradnictwa żywieniowego wchodzi:

  • Wywiad żywieniowy, który pozwala dietetykowi zapoznać się zarówno z problemami zdrowotnymi i aktualnymi wynikami badać jak również zasięgnąć dokładnych informacji o dotychczasowych nawykach żywieniowych. Na podstawie zebranych informacji można dokonać dokładnej analizy diety i ocenić spożycie poszczególnych składników odżywczych oraz ocenić stan odżywienia pacjenta.
  • Edukacja żywieniowa dostosowana indywidualnie do jednostki chorobowej potrzeb pacjenta, stanu odżywienia i stanu klinicznego chorego. Dietetyk ściśle współpracuje z lekarzem prowadzącym.

 *Informacje zamieszczone na stronie odnośnie określonych jednostek chorobowych są podstawowe i ogólne. Nie są równoznaczne z indywidualnym poradnictwem żywieniowym przeprowadzanym przez dietetyka. Odpowiednia dieta powinna być układana indywidualnie do stanu i potrzeb pacjenta przez specjalistę dietetyka w porozumieniu z lekarzem prowadzącym.