PRACOWNIA AUTOIMMUNOLOGII

w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej i Immunologii Klinicznej Wieku Rozwojowego

w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie

02-091 Warszawa, ul. Żwirki i Wigury 63A,

informuje o możliwości wykonywania u dzieci i dorosłych

BADAŃ W KIERUNKU WYKRYCIA PRZECIWCIAŁ PRZECIWNEURONALNYCH:

• Przeciwciała przeciwko receptorom: anty-NMDA, anty-AMPA1, anty-AMPA2, antyGABAR B1/B2 oraz białkom związanym z VGKC (anty-LGI1,  anty-CASPR2)
  • Przeciwciała przeciwko dekarboksylazie kwasu glutaminowego - anty GAD
  • Przeciwciała przeciwko antygenom móżdżku i trzustki

Badania wykonywane są metodą immunofluorescencji pośredniej przy wykorzystaniu dwóch testów :

• Mozaika Trzustka (małpa) / Móżdżek ( małpa) IIFT -(Screening).
  • Test oparty o komórki transfekowane IIFT.

Stosowany zestaw odczynnikowy zapewnia substraty w postaci transfekowanych komórek do detekcji przeciwciał przeciw:

NMDA, AMPA1 i 2, VGKC (CASPR2, LGI1), GABARB1/B2, GAD

Zastosowanie tych substratów w połączeniu z tkanką neuronalną umożliwia wszechstronną diagnostykę różnych form autoimmunologicznego zapalenia mózgu.

Zachęcamy do wykonywania prezentowanych badań. Czas oczekiwania na wynik - ok. 2 tygodnie, w uzasadnionych klinicznie przypadkach, termin ten może zostać skrócony.

Aktualne ceny wykonania badań w kierunku przeciwciał przeciwneuronalnych znajdują się w Cenniku usług medycznych.

W celu ustalenia możliwości i terminu wykonania badania proszę o kontakt z Pracownią Autoimmunologii  Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Immunologii Klinicznej Wieku Rozwojowego SPDSK w Warszawie, pod numerem telefonu (22) 317 – 94 – 75, od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach od 8 do 15.

Zlecenie na oznaczenie przeciwciał przeciwneuronalnych