Przyjazne Linki

Wzorem największych pediatrycznych szpitali na świecie, posiadających dedykowane fundacje, także i przy Szpitalu Pediatrycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego powstała specjalna jednostka. Od 2016 roku działa Fundacja Szpitala Pediatrycznego WUM, która wspomaga lekarzy i pozostały personel tej placówki w walce o zdrowie i życie jej najmłodszych pacjentów.

Fundacja zajmuje się promowaniem rozwoju nowoczesnych form leczenia schorzeń pediatrycznych i poszukiwaniem oraz wprowadzaniem nowych form profilaktyki. Status szpitala klinicznego prestiżowej polskiej uczelni medycznej daje gwarancję, że udzielone wsparcie zostanie wdrożone wśród nowych pokoleń lekarzy i będzie kontynuowane w całej ich praktyce lekarskiej, z pożytkiem dla nas wszystkich.

Fundacja w ciągu 2 lat istnienia umożliwiła przeprowadzenie wielu cennych naukowo wyjazdów szkoleniowych dla szpitalnych lekarzy. Ale także współpracowała z lekarzami innych szpitali, by pomóc w realizacji specjalistycznych operacji u naszych pacjentów. Np. na zaproszenie Fundacji w grudniu 2017 roku przyjechał do szpitala jeden z najbardziej doświadczonych elektrofizjologów dziecięcych w Europie, dr Roman Gebauer z Herzzentrum Leipzig w Lipsku by wraz z naszymi lekarzami z oddziału kardiologii przeprowadzić innowacyjny zabieg ablacji, który uratował życie maleńkiej Darii.

Doposażamy też oddziały w potrzebny sprzęt, a wszystko to dzięki ogromnemu sercu wielu donatorów, także indywidualnych. Wielkie wzruszenie wywołują w nas za każdym razem osoby, które z własnej inicjatywy organizują prywatne zbiórki na potrzeby szpitala. W ten sposób m.in. zostały przekazane monitory oddechu dla niemowląt przebywających na oddziale transplantologii. Wsparło nas także wiele firm, jak np. Meblik, dzięki któremu możliwe było otwarcie pokoi „dla rodzica i dziecka” w różnych punktach szpitala. Z kolei dzięki wsparciu PZU S.A. szpital zyskał bezkontaktowe iluminatory naczyniowe zwane skanerami żył. Te urządzenia umożliwiają zlokalizowanie żył powierzchniowych dzięki czemu dzieci doświadczają na oddziałach szpitalnych mniej kłucia i tym samym niepotrzebnego bólu.

Dbająca o audio-jakość życia firma Starkey Laboratories Poland kompleksowo wyposażyła sale do diagnozy wad słuchu u maluszków leczonych w naszym szpitalu, dzięki czemu możemy pomóc już najmłodszym pacjentom.

Staramy się też rozświetlać codzienną szpitalną rzeczywistość i we współpracy ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 287 z Warszawy oraz wolontariuszami współorganizujemy koncerty, spotkania pokazy filmowe. Dzięki pomysłowi wspaniałych pracowników BNP Paribas, na jeden dzień, w Dniu Dziecka, szpital przemienił się w wielkie kino, w którym emitowane były filmy dla podopiecznych szpitala i ich rodzin. Oprócz projekcji na sali kinowej odbyły się indywidualne projekcje dla tych dzieci, które nie mogły opuścić swoich łóżek.

W realizacji misji współpracujemy także z innymi fundacjami, koordynując ich działalność na terenie szpitala. Oprócz naszych przyjaciół z Fundacji McDonalda współpracujemy m.in. z Fundacją Zaczytani, dzięki której wyposażyliśmy szpital w kilka regałów z książkami. Wolontariusze Zaczytanych, wśród których jest wiele gwiazd polskiej estrady, co tydzień przychodzą by umilać czas naszych pacjentów czytaniem bajek.

Fundacja Małych Serc przekazuje naszym najmniejszym pacjentom przebywającym w inkubatorach ośmiorniczki, które są pierwszym przyjacielem w nowym obcym świecie i pomagają go oswoić.

Współpracuje z nami także Fundacja Virtual Dream, która zajmuje się propagowaniem wykorzystania wirtualnej rzeczywistości w leczeniu. Na oddział onkologii trafiły gogle pomagające odciągnąć uwagę pacjentów od bólu i strachu.

To dla nas bardzo ważne, by być otwartymi na wszelkie inicjatywy pomocowe. Fundacja jest po to, by umożliwiać mądre wspieranie szpitala.

Jeśli chcesz się z nami skontaktować pisz lub dzwoń! Jesteśmy.

Znajdziesz nas w Szpitalu Pediatrycznym WUM przy Żwirki i Wigury 63A.

Jesteśmy obecni też na fb: Fundacja Szpitala Pediatrycznego WUM

Wsparcie szpitalowi możesz też przekazać na konto Fundacji:

35 1140 2004 0000 3002 7743 2731 mBank