Przyjazne Linki

Lekarze z Ukrainy z odwiedzają szpital przyjazny rodzinie. Wizytę w Szpitalu Pediatrycznym WUM przygotowały Fundacja Ronalda McDonalda i RMH Ukraine

Szpital Pediatryczny WUM w Warszawie to miejsce, w którym Fundacja Ronalda McDonalda dba o wszystko, co składa się na komfort pobytu rodziny z dzieckiem w czasie leczenia. Ostanie dni listopada to czas, gdy szpital dzielił się wiedzą z delegacją lekarzy, mediów oraz Fundacji RMHC z Ukrainy. W ciągu 2- dniowej wizyty goście przyglądali się pracy różnych oddziałów i procedurom zmieniającym zwykły szpital w szpital przyjazny rodzinie. Goście zobaczyli wszystkie prorodzinne funkcjonalności, procesy i zasady oraz obszary zaangażowania Wolontariuszy.

Nasi Ukraińscy goście zobaczyli u nas działania komunikacyjne, procedury postępowania, rzeczy, o których myślą, marzą i chcieliby, zaplanować je dla swoich szpitali. Podkreślając rolę zmian, które przeprowadzane są na Ukrainie lekarze zwracali uwagę na wartość zmian dziejących się równolegle na dole systemu w ich kraju, jak otwarcie 3 Pokoi Rodzinnych we Lwowie, Kijowie i Winnicy. Wiele razy powiedziano też, że Polska jest dla nich przykładem, który daje im motywację, by nie ulegać pokusie działania bez wizji i dbania o ludzi.

Na dzisiejszym etapie, gdy Ukraina pracuje nad systemowymi rozwiązaniami w medycynie, to jest właściwy moment na szereg ważnych dyskusji i porównań

Relacja Szpitala i Fundacji, jakość codziennej współpracy, ludzie szpitala i ludzie Fundacji jako jedność, kultura, wzajemne relacje, szacunek, wspólne skupienie uwagi na dziecku i rodzicach za każdym razem, widziane w praktyce, robiły na gościach duże wrażenie.

Wizyta zakończyła się konkretnymi wnioskami, które dyrektorzy medyczni ze szpitali OHMATDYT w Kijowie i we Lwowie, odpowiedzialni za reformę i zmiany inicjowane przy ogromnym wsparciu naszego odpowiednika - RMHC Ukraine, będą teraz pokazywać na filmach, nagraniach jako rzeczywiste, działające w Polsce rozwiązania. Dowiedzą się o nich po raz kolejny także widzowie publicznej tv.

Rekomendacje, które goście mieli okazje zobaczyć w Szpitalu Pediatrycznym WUM, wsparte komentarzem managerów, lekarzy, pielęgniarek, rodziców, także rodzin ukraińskich i pracowników z Ukrainy, będą początkiem działań, aby rodzina mogła być razem z dzieckiem na Ukrainie.

www.frm.org.pl, www.rmhc.org.ua, fb @ohmatdytlviv

Doctors from Ukraine have visited our family-friendly hospital. The visit to Warsaw Medical University Children’s Hospital was prepared by RMHC Poland and RMHC Ukraine.

In Warsaw Medical University Children’s Hospital, RMHC Poland is making sure that the stay is as comfortable as possible for the little patients and their families. At the end of November 2018, the representatives of the Hospital shared their experience with a delegation of Ukrainian doctors, journalists and RMHC staff. During the two days of the visit, the guests had the chance to observe the work of various wards and the procedures which turn a hospital into a family friendly hospital.
The visitors took a look at the family-friendly solutions, processes and rules, as well as the ways in which volunteers are involved.

Our guests from Ukraine witnessed our communication strategy and daily procedures, which they may implement in their hospitals. They stressed the grassroots changes taking place in Ukraine and the opening of Ronald McDonald Family Rooms in Lviv, Kyiv and Vinnytsya. They remarked that Poland provides them with motivation to put people’s needs first and always look at the big picture before undertaking any plans.

Now that Ukraine is working on global solutions in the medical system, debates are needed and inspiration may prove valuable.

The guests were impressed by the close, daily cooperation between the Hospital and RMHC Poland, who both stress mutual respect and they work together to focus on the needs of the child and the family.

The managers from OHMATDYT hospitals in Lviv and Kyiv, who are responsible form implementing the reforms with the support of RMHC Ukraine, have drawn many conclusions from the visit. They will now be able to show the videos of solutions which have been introduced in Poland. The coverage is also going to be broadcast by state TV.

Recommendations which the guests from Ukraine saw in Warsaw Medical University Children’s Hospital were supported by the comments from managers, doctors, nurses, parents as well as Ukrainian families and staff of the hospital. This know-how may now be used in Ukrainian hospitals to fulfill the mission of Keeping Families Close.

www.rmhc.org.ua, fb @ohmatdytlviv