Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przyjazne Linki

Lekarze z Ukrainy z odwiedzają szpital przyjazny rodzinie. Wizytę w Szpitalu Pediatrycznym WUM przygotowały Fundacja Ronalda McDonalda i RMH Ukraine

Szpital Pediatryczny WUM w Warszawie to miejsce, w którym Fundacja Ronalda McDonalda dba o wszystko, co składa się na komfort pobytu rodziny z dzieckiem w czasie leczenia. Ostanie dni listopada to czas, gdy szpital dzielił się wiedzą z delegacją lekarzy, mediów oraz Fundacji RMHC z Ukrainy. W ciągu 2- dniowej wizyty goście przyglądali się pracy różnych oddziałów i procedurom zmieniającym zwykły szpital w szpital przyjazny rodzinie. Goście zobaczyli wszystkie prorodzinne funkcjonalności, procesy i zasady oraz obszary zaangażowania Wolontariuszy.

Czytaj więcej: Wizyta Lekarzy i RMHC Ukraine 2018

Fundacja Ronalda McDonalda wybrała Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie jako pierwszy partnerski szpital w Polsce, w którym zrealizowany został program „Szpitala Przyjaznego Rodzinie”.

Na każdym piętrze, w każdej z klinik, działają wyposażone przez Fundację Pokoje Rodzinne z kuchnią i łazienką dla rodziców, a na Oddziale Klinicznym Pneumonologii i Alergologii Dzieci Starszych/Młodszych 2D oraz na Oddziale Klinicznym Chirurgii i Urologii Dziecięcej i Pediatrii 4D Fundacja realizuje pełen program zajęć Pokoi Ronalda McDonalda.

Czytaj więcej: Fundacja Ronalda McDonalda

 

Wzorem największych pediatrycznych szpitali na świecie, posiadających dedykowane fundacje, także i przy Szpitalu Pediatrycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego powstała specjalna jednostka. Od 2016 roku działa Fundacja Szpitala Pediatrycznego WUM, która wspomaga lekarzy i pozostały personel tej placówki w walce o zdrowie i życie jej najmłodszych pacjentów.

Fundacja zajmuje się promowaniem rozwoju nowoczesnych form leczenia schorzeń pediatrycznych i poszukiwaniem oraz wprowadzaniem nowych form profilaktyki. Status szpitala klinicznego prestiżowej polskiej uczelni medycznej daje gwarancję, że udzielone wsparcie zostanie wdrożone wśród nowych pokoleń lekarzy i będzie kontynuowane w całej ich praktyce lekarskiej, z pożytkiem dla nas wszystkich.

Czytaj więcej: Fundacja Szpitala Pediatrycznego WUM